top of page

I. ОРГАН, ЩО НАДАЄ ПОСЛУГУ.

 

Іллічівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

вул. 1 Травня, 3, к. 609, м. Іллічівськ, Одеська обл., 68003, тел. (04868) 4-23-97, факс 2-42-07

електронна адреса: il-csssdm@mail.ru

Директор Задорожна Марина Володимирівна.

Часи прийому громадян: вівторок, четвер 8.00 – 17.00 (обід 12.00 - 13.00).

 

II. НАЗВА ПОСЛУГИ.

 

Створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

 

III. СКОРОЧЕНА НАЗВА ПОСЛУГИ.

 

Створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

 

IV. ОПИС ПОСЛУГИ.

 

Стислий опис послуги:

Прийомна сім я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох  дітей-сиріт і дітей, позбавлених  батьківського піклування. Діти, уражені ВІЛ-інфекцією, можуть влаштовуватися для виховання та спільного проживання у прийомні сім’ї за наявності відповідних висновків органів опіки та піклування і закладів охорони здоров’я, а їх загальна кількість не повинна перевищувати чотирьох осіб.

Прийомні діти виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах – до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку.

У разі утворення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть за плату прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.

Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених  батьківського піклування.

Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.

Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу  до досягнення 18-річного віку а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах – до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку.

Рішення про створення прийомної сім’ї приймається районною, районною у м. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим комітетом міської ради (міст республіканського Автономної Республіки Крим і міст обласного значення) на підставі заяви сім’ї або окремої особи, які виявили бажання створити прийомну сім’ю за поданням відповідного висновку служби у справах дітей районною, районною у м. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчих комітетів міських рад про можливість створення прийомної сім’ї за результатами проходження курсу підготовки і рекомендацією центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

На підставі рішення про утворення прийомної сім’ї між прийомними батьками та органом, який прийняв рішення про ії утворення укладається договір про влаштування дітей до прийомної сім’ї на виховання та спільне проживання.  

Рішення про створення дитячого будинку сімейного типу приймається районною, районною у м. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим комітетом міської ради (міст республіканського Автономної Республіки Крим і міст обласного значення) на підставі заяви сім’ї або окремої особи, які виявили бажання створити дитячий будинок сімейного типу з урахуванням результатів навчання, подання відповідного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і висновку служби у справах дітей про наявність умов для його створення.

На підставі рішення про створення дитячого будинку сімейного типу між батьками-вихователями та органом, який прийняв рішення про його створення укладається угода.

Орган, що приймає документи у заявника: центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Орган, що приймає рішення з надання послуги: виконавчій комітет Іллічівської міської ради.

Термін виконання послуги: протягом місяця з дня подачі заяви і повного комплекту необхідних документів.

Результат виконання послуги: прийняття рішення про створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу.

Відповідальність за надання послуги: відповідальний орган, який прийняв рішення про утворення  прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу. Відповідальним за організацію надання послуги є керуючий справами міськвиконкому.

Вартість послуги: безкоштовно.

 

V. ПЕРЕЛІК ОСІБ, ЩО НЕ МАЮТЬ ПРАВА НА ОТРИМАННЯ ПОСЛУГИ.

 

Не можуть бути прийомними батьками та батьками-вихователями  особи:

1. Які не пройшли курс підготовки для кандидатів у прийомні батьки;

2. Визнані в установленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними;

3. Позбавлені батьківських прав;

4. Колишній опікун (піклувальник, усиновлювач), позбавлений відповідних прав за неналежне виконання покладених на нього обов’язків;

5. За станом здоров’я не може виконувати обов’язки щодо виховання дітей (інваліди І та ІІ груп, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують стороннього догляду, особи, які мають глибокі органічні ураження нервової системи, алкогольну та наркотичну залежність, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства);

6. З якими на спільній житловій площі проживають члени сім’ї, які мають глибокі органічні ураження нервової системи, хворі на СНІД (крім сімей, які беруть на виховання дітей, уражених ВІЛ-інфекцією), відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства.

7. Були засуджені за злочини проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканності особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150 (1), 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324 і 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів.

8. Не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу).

9. Не досягли повноліття.

 

VI. ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПОСЛУГИ.

 

1. Заява кандидатів у прийомні батьки про утворення прийомної сім’ї/дитячого будинку сімейного типу;

2. Довідка про склад сім’ї ( форма 3 );

3. Копія свідоцтва  про шлюб ( для подружжя );

4. Копії паспортів кандидатів у прийомні батьки/батьки-вихователі;

5. Довідки про доходи за останні шість місяців або копію декларації про доходи, засвідчену в установленому порядку;

6. Довідка про стан здоров’я кандидатів у прийомні батьки/батьки-вихователі та осіб, які проживають разом з ними;

7. Письмова згода всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатами  у батьки-вихователі, якщо останні вирішили створити дитячий будинок сімейного типу на власній житловій площі, засвідчену нотаріально;

8. Довідки про наявність чи відсутність судимості (довідки обов’язково повинні містити голографічну позначку та серійний номер, конкретно зазначається для чого вони надаються: для здійснення усиновлення, встановлення опіки / піклування, створення прийомної сім’ї або ДБСТ);

9. Довідку про проходження курсу підготовки і рекомендацію центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо включення їх у банк даних про сім’ї потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.

Увага! Треба враховувати строк дії зазначених документів.

 

VII. ПОРЯДОК ДІЙ ЗАЯВНИКА.

 

1. Проходить співбесіду у центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

2. Робить копії: свідоцтва про шлюб, паспорту (1,2 сторінки та прописка).

3. Отримує довідку з ЖЕУ за формою 3.

4. Отримує за місцем роботи довідку про доходи за останні шість місяців або копію декларації про доходи, засвідчену в ДПІ.

5. У дільничного терапевта бере направлення до лікарів, проходить обстеження та отримує висновок про стан здоров’я заявника за формою, що дає центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на першій співбесіді.

Якщо разом із заявником мешкають інші особи, отримує довідку від нарколога, психіатра та висновок про стан здоров’я для цих осіб.

6. Отримує в управлінні інформаційно-аналітичного забезпечення УМВС України в Одеській області довідку про наявність чи відсутність судимості (платна послуга – м. Одеса, Олександрівський проспект, 5; безоплатна - м. Одеса, вул.. Жуковського, 42, поверх 2, кабінет № 18, прийомний день – четвер, документи приймаються до 12.30, термін підготовки документу – 25 днів).

7. За необхідності в Одеському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді отримує довідку про проходження курсу навчання з виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і рекомендацію щодо включення кандидатів до єдиного банку даних.

8. З пакетом документів приходить на прийом до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді зі всіма повнолітніми членами сім’ї та пише заяву.

 

VIII. ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ ПОСЛУГИ.

 

Іллічівський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання особи, яка виявила бажання створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу:

  • Приймає звернення кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі.

  • Проводять співбесіди з кандидатами у прийомні батьки, батьки-вихователі.

  • Ведуть облік звернень цих кандидатів у журналі обліку звернень кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі.

  • Приймають за актом приймання-передавання документів кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі документи, що подаються кандидатами, та надають допомогу у підготовці необхідних документів.

  • Спільно з районними, міськими, районними у містах службами у справах дітей з метою ознайомлення з умовами проживання, визначення характеру сімейних стосунків, прийняття рішення щодо участі кандидата у навчанні відвідують кандидатів за місцем проживання. За результатами відвідування оформлюється акт обстеження житлово-побутових умов проживання кандидатів в прийомні батьки, батьки-вихователі.

  • Передають документи за актом приймання-передавання документів потенційних прийомних батьків, батьків-вихователів до міської служби у справах дітей.

  • Готують пропозиції, за потреби, щодо договору про влаштування дітей до прийомної сім’ї на виховання та спільне проживання і угоди про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу з урахуванням вивчення сім’ї та результатів навчання.

  • Беруть участь в процесі вибуття дитини із закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до прийомної сім’ї/дитячого будинку сімейного типу.

 

IX. ОРГАНІЗАЦІЇ, ЩО ПРИЙМАЮТЬ УЧАСТЬ В НАДАНІ ПОСЛУГИ.

 

Іллічівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей, державна податкова інспекція, житлово-експлуатаційні управління або інші балансоутримуючі організації, комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації», Іллічівська басейнова лікарня на водному транспорті, Іллічівській міській відділ внутрішніх справ УМВС України в Одеській області.  

 

X. ЗАКОНОДАВСТВО.

Ст.. 243, 244, 247 Сімейного кодексу України; ст.. 55, 58, 61, 63, 71 Цивільного кодексу України; ст.. 1, 15, 26, 31, 33, Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»;

Положення про прийомну сім’ю; Положення про дитячий будинок сімейного типу; Порядок взаємодії центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і служб у справах дітей у процесі  встановлення опіки, піклування, створення та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу; Порядок здійснення соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу; Постанова Кабінету Міністрів України від 24.08. 08 р. № 866, п. 38; Порядок вибуття дітей із закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, й соціального захисту дітей, до сімейних форм виховання. 

Створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. 

bottom of page